Nieuwe artikelen

De basics voor life-support

Een noodgeval waarbij eerste hulp nodig is kan uit het niets voorkomen. Het is altijd handig om hierop voorbereid te zijn, dus hebben we hier wat tips om je voor te bereiden!

Tijd is essentieel

Bij een hartstilstand is het van belang om binnen 5 minuten te beginnen met basic life support, ofwel reanimeren en beademen. In de situatie dat je iemand bewusteloos aantreft is de eerste stap om te controleren of de persoon reageert op prikkels. Spreek de persoon aan en indien geen reactie volgt pak dan de persoon bij de schouders en schud de persoon heen en weer. Reageert de persoon hier niet op, plaats dan je hoofd boven de mond van de persoon en kijk tegelijkertijd naar de borstkas om de adem te controleren. Ademt de persoon niet meer dan is er sprake van een situatie waarin zo snel mogelijk gestart moet worden met reanimeren.

De stappen

In het geval je zelf nooit een ehbo cursus hebt gevolgd is dit lastig. Daarom volgen nu de stappen die je dan zou kunnen nemen. Het is namelijk altijd beter om wel proberen te reanimeren, ook al heb je geen ehbo cursus gehad. Heb je bij de persoon bewusteloosheid en een ademstilstand vastgesteld, zorg dan voor een veilige werkomgeving en roep om hulp. Indien er geen hulp aanwezig is bel dan 112 en zet je telefoon op luidspreker. Vraag in het geval je met meer personen bent iemand anders om 112 te bellen. Zorg dat de persoon op een platte, zo mogelijk harde, ondergrond ligt op zijn/haar rug. Leg je handen op elkaar en plaats je onderste hand op het midden van de borstkas ter hoogte van de tepels. Duw met gestrekte armen de borstkas 5 cm naar beneden. Herhaal deze handeling 30 keer in 15 seconden, tel hardop de laatste van de 30 compressies. Hierna volgt de beademing. Vraag een ander persoon dit te doen indien mogelijk. Om te beademen lift je met 2 vingers de kin omhoog zodat het hoofd van de persoon wat naar achter kantelt. Hierdoor staat de luchtpijn zo goed mogelijk open. Plaats je lippen over de lippen van de persoon en blaas uit. Kijk wederom naar de borstkas of deze omhoog komt. Adem opnieuw in en blaas nogmaals uit. Mocht de borstkas niet omhoog komen stop dan met beademen als je alleen bent. Hierna ga je door met wederom 30 compressies in 15 seconden. Ga hiermee door totdat er professionele hulp arriveert. Er zijn twee redenen om eerder te stoppen namelijk de persoon begint weer met ademhalen of je raakt zelf uitgeput. Als je merkt zelf uitgeput te raken is het van belang om af te wisselen met een omstander. Met deze stappen is het dus mogelijk om echt iemands leven te (helpen) redden !

Veelgestelde vragen

Wat is de 5-minutenregel bij hartstilstand?▼

Bij een hartstilstand is het essentieel om binnen 5 minuten met basic life support te beginnen. Dit verhoogt de kans op overleving aanzienlijk. Hoe sneller je reageert, hoe beter.

Hoe controleer ik of iemand nog ademt?▼

Plaats je hoofd boven de mond van de persoon en kijk tegelijkertijd naar de borstkas om de ademhaling te controleren. Als de persoon niet meer ademt, moet je direct reanimeren beginnen.

Hoeveel compressies moet ik geven bij reanimatie?▼

Je geeft 30 borstkascompressies in 15 seconden, waarbij je de borstkas 5 cm naar beneden duwt. Dit herhaal je afwisselend met beademing totdat professionele hulp aankomt.

Kan ik reanimeren zonder ehbo-certificaat?▼

Ja, het is altijd beter om te proberen reanimeren zonder certificaat dan helemaal niets te doen. Deze basale stappen kunnen letterlijk iemands leven redden.

Wanneer mag ik stoppen met reanimeren?▼

Je stopt wanneer de persoon weer begint met ademhalen, professionele hulp aankomt, of wanneer je zelf volledig uitgeput bent. Je kunt afwisselen met een omstander.

Tags:

Registreer u vandaag nog en word lid van ons platform

Wil jij jouw blogs delen en een breed publiek bereiken? Wacht niet langer en registreer je vandaag nog op kennisruimte.nl

Gerelateerde artikelen die u mogelijk interesseren

Gerelateerde berichten

Tekenwerk uitbesteden aan een bouwtechnisch tekenbureau of zelf doen

Veel aannemers en ontwikkelaars stellen zich vroeg of laat dezelfde vraag: houden we het tekenwerk in eigen huis of besteden we het uit? Een eigen tekenafdeling geeft directe controle en korte lijnen, maar vraagt wel om investeringen in software, opleidingen en vooral personeel. Juist dat laatste is lastig, want ervaren technisch tekenaars zijn schaars op de arbeidsmarkt. Bovendien schommelt de hoeveelheid tekenwerk sterk per periode, waardoor er het ene kwartaal te weinig en het volgende kwartaal te veel capaciteit is. Een bouwtechnisch tekenbureau vangt die pieken en dalen op zonder dat u vaste lasten draagt. U schakelt het bouwtechnisch tekenbureau in wanneer een project daarom vraagt en betaalt alleen voor het werk dat daadwerkelijk wordt geleverd. Ook hoeft u geen dure licenties aan te schaffen voor software die u maar een deel van het jaar gebruikt. Dat maakt uitbesteden vooral interessant voor bedrijven met een wisselende projectstroom. Specialistische kennis zonder

Gepubliceerd door Kennisruimte.nl